PLAYER OF THE YEAR: Kierstan Bell, Canton McKinley
COACH OF THE YEAR: Dave Zvara, Avon Lake
FIRST TEAM
- Jacy Sheldon, Dublin Coffman, 5-foot-11, sr., 28.3 points per game
- Madison Greene, Pickerington Central, 5-7, sr., 16.0
- Constance Chaplin, Euclid, 5-9, sr., 29.0
- Kierstan Bell, Canton McKinley, 6-1, sr., 28.8
- Sammie Puisis, Mason, sr., 6-1, 17.5
- Shyanne Sellers, Aurora, 6-1, soph., 21.0
- Jala Johnson, Toledo Notre Dame, 5-8, sr., 16.2
- Destiny Leo, Eastlake North, 5-10, jr., 29.4
- Destiny Bohanon, Huber Heights Wayne, 5-9, sr., 15.1
- Gabbie Marshall, Cincinnati Mount Notre Dame, 5-9, sr., 13.7
SECOND TEAM
- Katie Shumate, Newark, 5-11, sr., 14.1
- Mya Jackson, Wilmington, 5-7, sr., 25.0
- Annie Roshak, North Canton Hoover, 6-1, sr., 22.0
- Maliya Perry, Pickerington Central, 5-11, sr., 15.0
- Lonasia Brewer, Akron Hoban, 5-11, sr., 14.3
- Clare Kelly, Olmsted Falls, 5-8, sr., 18.5
- Macy Spielman, Upper Arlington, 5-10, sr., 20.8
- Lauren Perry, Sylvania Southview, 5-6, jr., 13.1
- Grace VanSlooten, Toledo Notre Dame, 6-2, fr., 12.2
- Uju Ezeudu, Reynoldsburg, 6-0, sr., 19.5
THIRD TEAM
- Hailey Weaver, Solon, 5-11, soph., 15.0
- Anyssa Jones, Westerville South, 5-11, jr., 15.8
- Annie Rauch, Hilliard Darby, 6-3, sr., 17.0
- Chance Gray, Lakota West, 5-9, fr., 14.8
- Hayley Sims, Cleveland Heights, 5-7, jr., 17.0
- Hayley Smith, Canton GlenOak, 6-1, jr., 12.0
- Corinne Thomas, New Carlisle Tecumseh, 5-9, sr., 22.0
- Emily Andrassy, Stow-Munroe Falls, 5-7, sr., 14.1
- Audrey Spiker, Dresden Tri-Valley, 5-8, jr., 14.0
- Sommer Pitzer, Westerville South, 5-3, sr., 12.3
- Destiny McDonald, Lima Senior, 5-5, sr., 15.7
SPECIAL MENTION
- Morgan Sharps, Newark
- Alexandra Hamilton, Columbus Northland
- Molly Neitzel, Cleveland St. Joseph
- Kamryn Dziak, Amherst Steele
- Rylee Pireu, Massillon Perry
- Sabria Hunter, Austintown Fitch
- Stephanie Smith, Wooster
- Angela Fink, Brunswick
- Amy Velasco, Centerville
- Alyssa Steury, Ashland
HONORABLE MENTION
- Alexis Reese, Euclid
- Kaitlyn Kinczel, Mayfield Village Mayfield
- Reagan Bass, Strongsville
- Alexandria Hunter, Bedford
- Amaya Staton, Amherst Steele
- Laurene Tere, Cleveland John Hay
- Abby Carter, Eastlake North
- Kamarah Bender, Warren Harding
- Alana Ellis, Twinsburg
- Lizzy Stefanov, Stow-Munroe Falls
- Chelsea Huffman, Cuyahoga Falls
- Nakyah Terrell, Canton McKinley
- Jade Abdulla, Canton GlenOak
- Emma Dretke, Massillon Jackson
- Peyton Davis, North Canton Hoover
- Serena Sammarone, Canfield
- Raegan Burkey, Youngstown Boardman
- Hannah Kroft, Marietta
- Kyndal Howe, Dresden Tri-Valley
- Lauren King, Dresden Tri-Valley
- Breanne Beatty, Worthington Thomas Worthington
- Annie Rauch, Hilliard Darby
- Imarinah Russell, Dublin Coffman
- Reagan Willingham, Ashville Teays Valley
- KK Bransford, Cincinnati Mount Notre Dame
- Sean Kelly Darks, Cincinnati Walnut Hills
- Lexi Fleming, Cincinnati Mercy McAuley
- Jillian Hayes, Loveland
- Mickayla Perdue, Springfield
- CiCi Riggins, Hamilton
- Madeline Westbeld, Kettering Fairmont
- Katie Thomas, Findlay
- Abby Hickey, Toledo Whitmer
- Kacee Baumhower, Sylvania Northview
- Kylie Griggs, Perrysburg
- Halle Barnett, Sylvania Southview
- Keyaira Burroughs, Toledo Start
2019 DIVISION II GIRLS BASKETBALL ALL-OHIO
PLAYER OF THE YEAR: Zia Cooke, Toledo Rogers.
COACH OF THE YEAR: Kevin Cornell, New Philadelphia
FIRST TEAM
- Annika Corcoran, Gates Mills Gilmour Academy, 5-foot-8, sr., 17.9 points per game
- Dayshanette Harris, Youngstown Ursuline, 5-7, sr., 28.3
- Mikala Morris, Springfield Kenton Ridge, 6-2, sr., 27.0
- Zia Cooke, Toledo Rogers, 5-9, sr., 22.5
- Hannah Haithcock, Washington Court House Washington, 6-0, sr., 17.0
- Layne Ferrell, Franklin, 6-1, sr., 20.8
- Casey Santoro, Bellevue, 5-4, jr., 21.9
- Madison Royal-Davis, Toledo Rogers, 5-10, 17.9
- Samaria Rodgers-Gossett, Columbus Eastmoor, 5-6, sr., 14.0
- Maddie Antenucci, Cincinnati Indian Hill, 5-10, jr., 19.3
SECOND TEAM
- Cassidy Crawford, Willard, 5-10 Jr., 20.2
- Aaliyah Currence, New Philadelphia, 5-10, sr., 15.0
- Elisabeth Bush, Dayton Carroll, 5-8, sr., 13.5
- Maddie Edgerly, Bay Village Bay, 5-9, sr., 15.0
- Morgan Bentley, McArthur Vinton County, 5-10, soph., 17.1
- Emma Broermann, Hamilton Badin, 6-2, sr., 17.0
- Kendyl Mick, Thornville Sheridan, 5-9, jr., 9.3
- Bryana Housley, Norton, 5-3, sr., 9.4
- Carlisa Strickland, Columbus Independence, 5-6, sr., 21.1
- Bailee Smith, Zanesville Maysville, 5-6, soph., 17.3
THIRD TEAM
- Chloe Davis, Carroll Bloom-Carroll, 6-2, sr., 16.2
- Jenna Riccardo, Lisbon Beaver, 6-0, jr., 23.0
- Taylor Rinn, Richfield Revere, 5-9, sr., 18.0
- Carly Perusek, Cleveland Heights Beaumont, 5-8, jr., 15.5
- Kaydan Lawson, Pepper Pike Orange, 5-11, jr., 16.2
- Makayla Abram, Steubenville, 5-10, soph., 16.4
- Rachel Bolyard, Streetsboro, 5-5, sr., 21.2
- Kenzie McConnell, Circleville, 6-0, soph., 16.4
- Madyson Hacking, Perry, 5-4, soph., 15.3
SPECIAL MENTION
- Lauren Hapgood, Dayton Oakwood
- Shae Pedroza, Napoleon
- Javaan Rogers, Akron Buchtel
- Megan Mitchell, Canton South
- Sydney Bourquin, Jonathan Alder
- Taylor Thierry, Shaker Heights Laurel
- Bella Dalessandro, Chagrin Falls
- Samantha Blair, Dover
- Jessica Hartsock, Warsaw River View
- Taylor Jones, Wintersville Indian Creek
- Lanae Riley, Akron St. Vincent-St. Mary
- Sarah Bury, Poland Seminary
- Alex Ochman, Warren Howland
- Caitlyn DeMassimo, Creston Norwayne
- Shay McDonald, Washington Court House Miami Trace
- Jocie Fisher, Chillicothe Unioto
- Kassidy Betzing, Pomeroy Meigs
- Kylee Sheppard, St. Bernard Roger Bacon
- Emma Randall, Shelby
- Chandler Clark, Lima Bath
HONORABLE MENTION
- Casey Smith, Pepper Pike Orange
- Giuliana Marinozzi, Shaker Heights
- Lydia Gattozzi, Cleveland Heights Beaumont
- Jordan Vencill
- Brooke Rebman, Lorain Clearview
- Jaida Malone, Cleveland East Tech
- Emma Liberatore, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin
- Shaye Foutty, Canal Fulton Northwest
- Lauren Calhoun, Ravenna
- Grace Hete, Richfield Revere
- Maria Dobson, Akron St. Vincent-St. Mary
- Kelsey Hosey, Norton
- Maria Sziva, Mogadore Field
- Peyton Alazaus, Beloit West Branch
- Trinity McDowell, Struthers
- Conchetta Rinaldi, Youngstown Cardinal Mooney
- Kayla Clark, Warren Howland
- Shayna Hoop, Circleville
- Rayana Burns, Wash. C.H. Washington
- Hannah Burnside, Lancaster Fairfield Union
- Abby Hatter, Circleville Logan Elm
- Laura Manderick, Athens
- Zoiee Smith, Waverly
- Kayla Burchett, Greenfield McClain
- Rachel Cooke, Thornville Sheridan
- Josie Ousley, McArthur Vinton County
- Kylie Kiger, Wintersville Indian Creek
- Josie Pry, New Philadelphia
- Addie Rhodes, Minerva
- Katie Strama, St. Clairsville
- Madison Fields, Steubenville
- Macie Jarrett, Zanesville Maysville
- Bethany Colling, Duncan Falls Philo
- Erin Boehm, Sunbury Big Walnut
- Hannah Cowan, Delaware Buckeye Valley
- Madison Linn, Hebron Lakewood
- Malorie Colwell, London
- Kadai Green-Tucker, Columbus South
- Abby Jones, Plain City Jonathan Alder
- Hailey Jordan, Columbus Eastmoor Academy
- Jessica Nation, Olentangy Berlin
- Cate Schieber, Granville
- Maddy Vincent, Columbus Bexley
- Emily Byrne, Cincinnati McNicholas
- Clarissa Craig, St Bernard Roger Bacon
- Paige Garr, Goshen
- Sha’mya Leigh, Trotwood-Madison
- Ashleigh Mader, Tipp City Tippecanoe
- Chloe Smith, Germantown Valley View
- Sky Thomas, Cin. Wyoming
- Olivia Howard, Sandusky Perkins
- Cory Santoro, Bellevue
- Kaia Woods, Tiffin Columbian
- Bailey Walter, Shelby
- Kennedy Lamberson, Bryan
- Lexi Robinson, Millbury Lake