Salt Fork Jr. Golf Trnmt. results (6/13/17)

Post Reply
User avatar
ferflog
Freshman Backup
Posts: 105
Joined: Wed Dec 09, 2015 6:08 pm
Location: Cambridge, Ohio

Salt Fork Jr. Golf Trnmt. results (6/13/17)

Post by ferflog » Tue Jun 13, 2017 7:00 pm

Salt Fork Junior Golf Tournament
Salt Fork State Park Golf Course; Cambridge, OH (Par 71)
Tuesday, June 13, 2017

Boys 17-18 Division (blue tees):
Trey Singleton (Meadowbrook) 76
Jacob Feldner (Cambridge; Mt. Union University) 79
Devin Webster (Meadowbrook; Marietta College) 81
Dalton Crowley (Tri-Valley) 82
Heath Knight (Sheridan) 87
Clint Heavilin (Harrison Central) 92
Tanner Hewison (Meadowbrook) 92
Cage Black (Meadowbrook) 102
Abe Frizzell (Meadowbrook) 117

Girls 16-18 Division (red tees):
Jocelyn Troyer (Garaway) 82
Joslyn Goins (Zanesville; Ohio Valley University) 85 (won 1-hole playoff for 2nd place)
Jewel Goins (Zanesville) 85
Lydia Simon (Wheeling Park) 89
Payton Boyer (Sheridan) 131
Chloe Martin (Sheridan) 134

Boys 15-16 Division (white tees):
Dakota Wright (New Philadelphia) 84 (won 3-hole playoff for championship)
Chase Karling (John Glenn) 84 (eliminated from title on 3rd playoff hole)
Jonah Hanes (John Glenn) 84 (eliminated from title on 2nd playoff hole)
Wes Jenkins (Waterford) 86
Derek Graham (John Glenn) 89
Brady Vincent (John Glenn) 89
Payne Johnson (Barnesville) 90
Cameron McIntosh (Harrison Central) 90
Bo Orecchio (John Glenn) 90
Seth Payne (Milford Center Fairbanks) 90
Jack Williams (John Glenn) 90
Luke Krol (Martins Ferry) 91
Jacob Jeffries (St. Clairsville) 92
Ian Smith (Cambridge) 92
James Byler (Barnesville) 98
Tucker Rogers (Meadowbrook) 99
Cruz Capers (Harrison Central) 100
Brady Graham (John Glenn) 100
Devan Burris (John Glenn) 101
Austin Masterson (Morgan) 103
Elias Householder (Buckeye Trail) 108
Nick Coffland (Harrison Central) 113
Jacob Hudson (Harrison Central) 119
Cale Bible (River View) 120
Wilson Reitter (Buckeye Trail) 121
Hunter Van Curen (Harrison Central) 128
Micah Millhon (Buckeye Trail) 138
Zane Lowry (Buckeye Trail) DNS

Girls 13-15 Division (red tees):
Marie Stufflebean (River View) 91
Rylie Smith (Buckeye Trail) 96
Olivia Galigher (Tuscarawas Valley) 123

Boys 13-14 Division (red tees):
Carter Mishler (Hiland) 81
Sam Santille (Harrison Central) 88
Gavin Gress (River View) 93
Will Foster (St. Clairsville) 95
Colton Gress (River View) 114
Cole Eltringham (Meadowbrook) 116
Nathan Byler (Barnesville) 119
Jory Marvin (Harrison Central) 120
Riley Norris (John Glenn) 120
Coen Bible (River View) 127
Dalton Gombeda (Meadowbrook) 128
Alex Dennis (Meadowbrook) 129
Rion Fairchild (Meadowbrook) 136
Zyler Ingram (Meadowbrook) DNS


You can take the boy out of the 'ville, but you can't take the 'ville out of the boy!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests